ABZ slovník českých synonym - o slovníku

Data ve slovníku

Hlavním zdrojem dat se stal slovník synonym tvůrců Karel Pala, Jan Všianský - Copyright (c) 1994, 2008. Slova přidaná návštěvníky slovníku obsahují upozornění o původu.

Rozšiřování

Slovník je dále rozšiřován provozovatelem a hlavně samotnými uživateli slovníku, kteří přistupují k přidávání nových slov velice zodpovědně, za což jim s uznáním děkuji. Slova přidaná návštěvníky jsou zařazena do standardních výsledků vyhledávání. Uživatelé, kteří vkládají hodnotné definice jsou označení hvězdičkami *. Jednu hvězdičku lze získat ještě poměrně snadno vložením několika definic, ale dále je to složitější, protože hodnocení je založeno na geometrické řadě. Vkládání nesmyslných a slaboduchých definic má na hodnocení záporný efekt.

Použití

Hlavní funkční část slovníku je vyhledávání synonym. Vyhledávání není závislé na diakritice ani velikosti písmen, nezáleží proto zda zadáte "Čech" nebo "cech", výsledky budou pro oba dotazy stejné. Hledání ale neskloňuje ani nečasuje, je proto vhodné zadávat slova v jejich základních tvarech.

Komentáře k ABZ slovníku českých synonym

Zde prosím vkládejte pouze komentáře týkající se slovníku jako celku, ne dotazy k jednotlivým slovům.
Komentáře k významu slov vkládejte přímo do diskuzí u konkrétních pojmů.

» přidat nový komentář

Zatím žádné komentáře.
 
hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
slovnik-synonym.cz  --  web © 2008-2023  --  ABZ.cz